31.3.2023

Budoucnost kontaktních center. Integrujeme ChatGPT do našeho řešení pro kontaktní centra

V Daktele jsme přesvědčeni, že umělá inteligence (AI) bude postupem času hrát stále významnější roli v budoucnosti fungování a obsluhy kontaktních center. Proto jsme se rozhodli, že jako jedna z prvních firem naplno využijeme potenciál této technologie a integrujeme ChatGPT přímo do naší platformy.

daktela_chatgpt_hu

Tato implementace mohla proběhnout díky uvedení verze GPT 3.5 turbo, která skrze své API rozhraní umožňuje přístup dalším vývojářům. Inovace nabídne našim zákazníkům řadu vylepšení, a to především efektivnější řešení příchozích požadavků a rychlejší komunikaci se zákazníky.

První implementovanou funkcionalitou je sumarizace komunikačního vlákna. Ta umožňuje uživateli v několika bodech zjistit, o čem komunikace agenta a zákazníka je. Odpadá tak potřeba číst veškeré e-maily a jinou textovou komunikaci, která se ve vlákně nachází. To výrazně zrychluje orientaci v systému, zejména pak v seznamech jednotlivých zákaznických požadavků, případně poskytuje agentovi rychlý přehled o historii zákazníka přímo při komunikaci s ním.

Další z nových funkcionalit se zaměřují na zlepšení, zrychlení a zvýšenou automatizaci psaní textové komunikace. Daktela Kontaktní centrum nově umožňuje agentovi pouze sepsat stručný seznam bodů, které chce zákazníkovi sdělit. Ty jsou posléze prostřednictvím GPT-3.5 automaticky rozvedeny do kompletního předepsaného e-mailu s veškerými formálními a komunikačními náležitostmi. Současně může agent označit libovolnou větu a nechat ji prostřednictvím nových funkcí přepsat jiným stylem, a to například tak, aby zněla formálněji nebo více přátelsky.

Umělá inteligence už nyní mění svět a i nadále bude ve firemních strategiích hrát stále důležitější roli napříč různými obory, oblast komunikačního softwaru nevyjímaje. Už v minulém roce jsme si akvizicí společnosti Coworkers.ai vyvíjející vlastní inteligentní voiceboty a chatboty připravili půdu pro rozvoj tohoto druhu inovace. AI tak začala různými způsoby pronikat do velké části našich produktů a implementací ChatGPT do provozu kontaktních center se úroveň našich chytrých řešení posunuje zase o kousek dále,” komentuje Jiří Havlíček, Chief Technology Officer Daktely.

Podívejte se, proč více než 1000 společností používá Daktelu každý den

Číst více

Přečtěte si zajímavé příběhy firem, které díky efektivnější komunikaci získaly nejen nové zákazníky, ale i lepší pozici
na trhu.

Transparentní ceny

Cena odpovídá přesně těm službám, které právě aktuálně používáte.

Zkontrolujte odhadované náklady na provoz kontaktního centra podle počtu operátorů a rozsahu poskytovaných služeb.

Zjistit cenu

Odebírejte novinky

Jednou měsíčně od nás můžete očekávat email, díky němuž získáváte přístup k nejnovějším informacím, událostem a trendům.