Jiří Havlíček, CTO

Vystudoval VŠE Fakulta informatiky a statistiky s nástavbovým výběrovým programem Honors Academia s hlavním focusem na IT management v kombinaci s odbornými technickými znalostmi (kombinace soft skills & leadership + odborné IT znalosti). Z velké části background programátora (PHP – MVC + JS, Java). V minulosti pracoval také u poskytovatele internetu – stavba sítí, správa hardware a data center, atd. ITIL-practitioner.

 • Po dokončení VŠE v roce 2016 (25 let) nastoupil jako IT Director do společnosti Informační linky 1188 ve skupině KKCG, která se dnes jmenuje Conectart (dodnes jeden z top zákazníků Daktely). Během 3 let procházela firma kompletní transformací z pasivního call centra 1188 na outsourcing kontaktních center a outbound calling. Docházelo ke kompletní změně IT architektury, dodavatelů, informačních systémů. Na konci působení bylo IT kompletně stabilizované. Jeden z klíčových dodavatelů softwaru byla tenkrát Daktela jako dodavatel hlavního systému pro obsluhu veškerých interakcí se zákazníky.
 • V roce 2018 letěl Jiří s Daktelou na Contact Centre Expo do Londýna, kde se společně s Richardem a Davidem po pár dnech v podstatě dohodli na zahájení působnosti v Daktele.
jirka-small_optimized
 • Do Daktely nastoupil v červenci 2018 jako základ “Customer Success Team” (CST) – tenkrát jako jediný člen týmu. Pracovní náplň zahrnovala primárně starost o velké zákazníky z pohledu udržování vztahů, menších i větších projektových změn, kompletního vývoje customizací, a vzhledem k předchozím zkušenostem práce v call centru i zčásti produktový management.
 • Během let 2018-2020 se tým CST postupně zvětšoval, a začal zahrnovat i další role, například QA (testování Daktela produktů), grafiku, integrace, vývoj mobilní aplikace – jednalo se o hodně víceúčelový tým. Toto období se dá určitě brát tak, že se jednalo ještě o velmi rodinné prostředí, kde každý dělal všechno (s nadsázkou), v podstatě technologický startup.
 • V roce 2019 opět UK CC Expo dalo základy dnešní pobočky Daktela UK, která po nějakém čase a jednáních vznikla. Bylo to v podstatě takové velké nakopnutí jít do globálu, protože se ukázalo, že je Daktela konkurenceschopná na zahraničních trzích.
 • Prakticky nejklíčovější byl rok 2020 ze dvou důvodů. První důvod byl, že Daktela hodně začala působit u větších zákazníků, kde bylo potřeba projekt doručit s kompletním projektovým managementem (analýza, návrh řešení, delivery, testování), na což jsme i dostali doposud největší a nejřízenější implementační projekt. Druhý důvod byla pandemie Covid-19, kdy se Daktela zapojila jako součást iniciativy COVID19CZ a poskytla svoje řešení pro boj s pandemií. Oba projekty prakticky ve stejnou dobu (březen/duben 2020) připadly Jirkovi.
 • Rok 2020 byl určitě jeden z nejnáročnějších let. V praxi to vypadalo tak, že přes den se pracovalo na projektu a zákaznických požadavcích. Po večerech a přes noc se pracovalo na technologickém řešení, které se později stalo základem Chytré karantény.
 • Co se týče Chytré karantény, srdcem celého řešení byla instalace aplikace Daktela V6, která se hodně customizovala na podporu epidemiologických procesů trasování, tzn. volání nakaženým a jejich rizikovým kontaktů. Jirka byl součástí užšího vedení dobrovolnického provozního týmu, který později předal svoji práci NAKITu. V tomto projektu jsme úzce spolupracovali s Armádou ČR, Ministerstvem Zdravotnictví a ÚZIS a prakticky se všemi hygienickými stanicemi v ČR v čele s hlavní hygieničkou. 
 • Celou customizaci i vývoj dělali ve dvou s kolegou primárně po večerech, přes noc, a kam se přes den vešla chvilka času. Cca po roce vývoje vzniklo na těchto základech komplexní epidemiologické řešení na vlastní platformě, kterým prochází všechny kontakty z trasování a řídí celý proces. Dnes se o tuto platformu už stará samostatný vývojářský tým pod Jirkou.
 • Ohledně projektu v roce 2020 – jednalo se o prvního zákazníka, který byl implementovaný včetně veškerého enterprise servisu. Projekt řídil Jirka a interně si postavil ve firmě virtuální tým. Implementace byla velice úspěšná, dnes tvoří základ projektové metodiky, jak implementujeme enterprise zákazníky a dnešním výsledkem je vlastní samostatný projektový tým o cca 8 lidech, kteří se věnují právě tomuto. Zodpovědností týmu je i vývoj a implementace customizací pro všechny zákazníky, která vychází ze zavedené metodiky.
 • V roce 2021, kdy v týmu CST bylo už cca 15 lidí se Jirka dohodl s Davidem a Richardem na nástup do role CTO (od února 2022), pod níž spadá 6 týmů: vývoj, devops, infrastruktura, produkt, QA a vývoj integrovaných řešení. Celkem se jedná o cca 50 převážně IT odborníků. Toto přišlo paralelně s vytvoření C-Suite struktury (COO, CFO, CMO, …). Rozdělení je takové, že pod CTO jsou všechny technologické L3 služby, které interně dodává COO – operations týmu (L1/L2), který pečuje o zákazníky.

Kontakt:

E-mail: jiri.havlicek@daktela.com
Sociální sítě: LinkedIn a Twitter

Jiří Havlíček v médiích

Poslechněte si rozhovory s Jirkou:

Přečtěte si více o tomto ROZHOVORU.

Přečtěte si více o tomto ROZHOVORU.

Online:

AI CRUNCH
JIŘÍ HAVLÍČEK Z DAKTELY: TVOŘÍME BUDOUCNOST KONTAKTNÍCH CENTER

ROOT.CZ
Sám sobě poskytovatelem aneb jak jsme se stali autonomním systémem

HROT
ÚTOK NA ŘSD? JEN ZAČÁTEK. DALŠÍ VÁLKA SE ROZHODNE V KYBERPROSTORU

FEEDIT.CZ
Daktela, přední český poskytovatel komunikačních řešení, přichází s řadou inovací a rozšiřuje svou produktovou nabídku

Podívejte se, proč více než 1000 společností používá Daktelu každý den

Číst více

Přečtěte si zajímavé příběhy firem, které díky efektivnější komunikaci získaly nejen nové zákazníky, ale i lepší pozici
na trhu.

Transparentní ceny

Cena odpovídá přesně těm službám, které právě aktuálně používáte.

Zkontrolujte odhadované náklady na provoz kontaktního centra podle počtu operátorů a rozsahu poskytovaných služeb.

Zjistit cenu

Odebírejte novinky

Jednou měsíčně od nás můžete očekávat email, díky němuž získáváte přístup k nejnovějším informacím, událostem a trendům.