6.3.2023

Komunikujte se svými zákazníky zábavněji, aneb proč nezkusit Rich Business Messaging

SMS zprávy jsou dnes již spíše historickým artefaktem, v současném digitálním světě totiž vypadají trochu nudně a mají celou řadu omezení. Moderní způsob komunikace představuje naopak tzv. Rich Business Messaging, což je v podstatě interaktivní multimediální obsah v jednom chatu – tedy videa, fotografie nebo třeba barevná tlačítka s prokliky na obsah na webu.

blog_RBM_hlavní

Jednoduše vaše zprávy zákazníkům mohou již dnes vypadat jako takový malý barevný newsletter! Zaujmou tak daleko více stávajících i potenciálně nových klientů než při zaslání strohé informativní SMS.

Na druhou stranu je známá věc, že většina lidí reaguje na SMS zprávu prakticky okamžitě. To potvrzují zkušenosti našich kolegů z Coworkers.ai, kdy měl nový standard Rich Communication Services tzv. open rate neuvěřitelných 91 %. Vaše kampaně tak budou s touto technologickou novinkou daleko efektivnější a rychleji budete nacházet své zákazníky.

A jak to funguje?

RBM zprávy (Rich Business Messaging) běžící na technologii Rich Communication Services (RCS) jsou navrženy tak, aby fungovaly jako jakákoliv jiná chatovací aplikace. V telefonech s operačním systémem Android je funkce nativně podporována, adresát si proto nemusí do telefonu instalovat žádný nový software – RBM zprávu obdrží stejně jako klasickou SMS. RBM zprávy se odesílají a přijímají přes internet prostřednictvím komunikačního protokolu RCS, který běží na pozadí.

Službu Rich Business Messaging podporuje již dnes většina mobilních operátorů a výrobců hardwaru po celém světě.

blog_RBM_do_textu

Jak komunikovat přímo a v reálném čase

Zasílání zpráv přes RBM probíhá v reálném čase, což je ideální pro obousměrnou automatizovanou komunikaci mezi zákazníky a vaší firmou. Navíc můžete využít řadu možností personalizace a nasazení firemní identity přímo v profilu odesílatele. 

A jak jsme již naznačili, samotná komunikace navíc umožňuje využívat nejen texty, ale také videa, rotující nabídky, odpovědní nebo call-to-action tlačítka a další možnosti přizpůsobení, včetně interakce s ostatními aplikacemi v telefonu. 

Důležité je také to, že díky ověření odesílatele, které probíhá přímo u daného operátora, jsou v RBM zprávách eliminovány jakékoliv pokusy o spam, phishing či jiné podvodné aktivity.

Používat můžete RBM také jako kanál pro chatboty, díky tomu bude váš zákaznický servis efektivnější a ještě lepší než dosud.

Naši kolegové z Coworkers.ai vyzkoušeli, jak funguje Rich Business Messaging v praxi, když pojišťovna Kooperativa provedla průzkum spokojenosti zákazníků po telefonickém hovoru s týmem zákaznického servisu. A výsledky potvrdily vynikající parametry RBM komunikace – 91 % klientů si zprávu přečetlo, 60 % zahájilo konverzaci a 48 % klientů odpovědělo na všechny položené otázky. I to může být inspirací pro vaši firmu, abyste Rich Business Messaging také vyzkoušeli v rámci nějaké nové kampaně. 

Podívejte se, proč více než 1000 společností používá Daktelu každý den

Číst více

Přečtěte si zajímavé příběhy firem, které díky efektivnější komunikaci získaly nejen nové zákazníky, ale i lepší pozici
na trhu.

Transparentní ceny

Cena odpovídá přesně těm službám, které právě aktuálně používáte.

Zkontrolujte odhadované náklady na provoz kontaktního centra podle počtu operátorů a rozsahu poskytovaných služeb.

Zjistit cenu