O nás - Daktela

David Hájek

Head of Global Expansion & Founder

Richard Baar

CEO & Founder

Jak to všechno začalo?


David Hájek

Head of Global Expansion & Founder

       


Richard Baar

CEO & Founder

       

Náš příběh

2003

Historie Daktely se začala psát v roce  2003, kdy David s Richardem, tehdejší kolegové z práce, zprovoznili první mezistátní českoamerický VoIP propoj mezi dvěma Asterisk ústřednami a pronikli do tajů telekomunikací.

Společnost Daktela pak založili v roce 2005 jako průkopnickou firmu, která se v době digitálních ústředen a nekvalitního internetu vydala trnitou VoIPovou cestou. V dalších letech se Daktela etablovala na ústřednovém trhu, nicméně v roce 2009 se rozhodli veškerou svou vývojovou snahu zaměřit na callcentrový trh. Tento trh má svá specifika, primárně vysoké požadavky na dostupnost, support a míru customizovatelnosti.


Co bylo dál?


2009

V průběhu roku 2009 se nám podařilo vyvinout systém Daktela 3.0 a spolu s naším supportem a prodejním SaaS modelem jsme oslovili i relativně velké společnosti, což naše odhodlání v této cestě ještě podpořilo.

Díky nabytým zkušenostem a feedbacku od našich zákazníků jsme se vrhli na kompletní redesign a přepracování, což vyústilo ve vydání verze Daktela 4.0. Tato verze s námi vydržela skoro 5 let a v průběhu nich se z původně callcentrového systému postupně stal multikanálový systém pro zákaznickou péči s podporou hovorového, SMSkového, emailového a webchatového kanálu.

Z Daktely se v té době stal lídr v oblasti multikanálových kontaktních center a postupně jsme začali získávat také zahraniční klienty.

2016

V roce 2016 jsme pak vydali zatím poslední verzi Daktela 6.0, která již byla od základu koncipována jako multikanálová aplikace s podporou jakýchkoliv komunikačních kanálů včetně sociálních sítí a podporou velkého množství modulů, jež dále vylepšují možnosti kontaktního centra, počínaje modulem pro rozpoznávání řeči, automatizace procesů, helpdeskového systému nebo zjišťování zákaznické spokojenosti. Součástí je také integrační platforma, pomocí níž je jednoduché se napojit na externí CRM či ERP systémy (MS Dynamics, Salesforce, SugarCRM atd.), eshopové systémy (Shoptet, Shopsys a další) či autentizační služby (GApps, MS Exchange).


Jak to vypadá dnes?


2018

V roce 2018 se pak David s Richardem rozhodli pro cílenou globální expanzi a v současné době se tak již nabízí daktelácké řešení v rámci Anglie pod hlavičkou Daktela UK Ltd., připravuje se polská společnost a poohlížíme se také po dalších zemích v rámci Evropy. Nicméně naše aktivity jsou již zcela globální a s naším řešením pracují operátoři po celé Evropě. Můžeme se dokonce pochlubit zákazníky z Vietnamu, Mexika, Blízkého Východu nebo také ze zemí jako jsou Gruzie, Litva či Lotyšsko.

2020

Rok 2020 se zapíše do světových dějin jako rok začátku boje s pandemií koronaviru Covid19. Daktela se tohoto boje také aktivně účastní, kdy náš komunikační software Daktela je základním stavebním prvkem trasovacího kontaktního centra České republiky. Současně od roku 2018 se takřka zdvojnásobil počet Dakteláků, i když v rámci boje s virem byly globální aktivity dost ztížené. Přesto se i v této nelehké době podařilo domluvit obchodní zastoupení na Filipínách, které patří k největším callcentrovým trhům na světě.


800+

SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ

ROK 2019:


15mil.

SMS


200mil.

HOVORŮ


30mil.

EMAILŮ,

WEBCHATŮ a FACEBOOK MESSENGER zpráv

+100

NOVÝCH ZÁKAZNÍKŮKARIÉRA V DAKTELE

KONTAKTY