6.1.2020

Péče o zákazníka pro malé a začínající e–shopy

Péče o zákazníka pro malé a začínající e-shopy

Počet e-shopů každým rokem neustále roste a Česká republika je považována za ráj e-shopů, patří totiž v jejich zakládání k nejaktivnějším v Evropě.
Již více než 10 % maloobchodního obratu u nás se odehrává v e-commerce. Založit dnes e-shop je otázkou jen několika dní práce, nicméně důležitá je následná marketingová komunikace a péče o zákazníka. V době internetových prohlížečů, produktových srovnávačů a nejrůznějších blogů je potřeba nabídnout zákazníkům něco navíc a moci se tak odlišit od konkurence. Zde se zaměříme na zákaznickou podporu, kterou se Daktela zabývá a je jedničkou na českém a slovenském trhu.

Pokud máte pouze jeden začínající e-shop a staráte se o něj pouze vy, v takovém případě vám může postačit základní řešení, tedy mobilní telefon
a email na googlu či seznamu. Pokud ovšem počty zákazníků budou narůstat a o e-shop se začne starat více osob najednou, přestává být ono „základní řešení“ efektivní a nabízí se zde Daktela řešení.

Také pokud máte více e-shopů a chcete mít veškerou komunikaci pod kontrolou, Daktela nabízí omnichannel řešení, které vám umožní zpracovávat více komunikačních kanálů v jednom systému. Tedy telefonní hovory, emaily, webchat, SMS a vybrané sociální sítě. K dispozici je také modul Helpdesk s tiketovacím systémem, CRM modul s automatickým párováním aktivit ke kontaktům nebo novinky v podobě chatbota nebo cobrowsingu. Daktela řešení (aplikaci) je možné propojit s vaším e-shopovým řešením, hotové integrace máme například s největším e-shopovým řešením Shoptet, Microsoft Dynamics a dalšími. Omnichannel řešení zajistí, že veškerá komunikace se zákazníky se odehrává v jedné aplikaci/v jednom systému, což umožňuje snazší orientaci v požadavcích zákazníka, jelikož máte k dispozici veškerá data pro kontrolu i samotný chod.

V dnešní době je třeba dbát na zákaznickou podporu a zákazníkovi maximálně zpříjemnit komunikaci s e-shopem. Stále platí, že nejoblíbenějšími komunikačními kanály jsou telefon a email, v posledních letech ovšem získává na popularitě i webchat a sociální sítě, například facebook.

Díky Daktela hlasovým službám naladíte zákazníky uvítací hláškou (dle pracovní a mimopracovní doby), případně IVR rozcestníkem. Při čekání
na spojení hraje zákazníkovi hudba, pokud se nedovolá nebo nechce čekat na lince, máte k dispozici informaci o zmeškaném hovoru.

Daktela helpdesk modul funguje na bázi tiketovacího systému, každý požadavek tak máte evidovaný (email, telefonní hovor, webchat, sociální sítě)
a nemusíte mít strach, že vám některý z požadavků zapadne a nebude zodpovězený. Tikety si můžete mezi sebou předávat, k dispozici tak máte ihned veškerou předchozí komunikaci. Výhody webchatu a sociálních sítí jsme již rozepsali v tomto blogu.

A pokud se rozhodnete o expanzi do zahraničí, Daktela řešení lze využívat odkudkoliv, kde máte přístup k internetu. Využívají nás již e-shopy po celé Evropě, z mimoevropských destinací můžeme zmínit například USA, Mexiko, Vietnam nebo Spojené Arabské emiráty.

Podívejte se, proč více než 1000 společností používá Daktelu každý den

Číst více

Přečtěte si zajímavé příběhy firem, které díky efektivnější komunikaci získaly nejen nové zákazníky, ale i lepší pozici
na trhu.

Transparentní ceny

Cena odpovídá přesně těm službám, které právě aktuálně používáte.

Zkontrolujte odhadované náklady na provoz kontaktního centra podle počtu operátorů a rozsahu poskytovaných služeb.

Zjistit cenu

Odebírejte novinky

Jednou měsíčně od nás můžete očekávat email, díky němuž získáváte přístup k nejnovějším informacím, událostem a trendům.