5.5.2023

Proč jsou virtuální asistenti budoucností moderní péče o zákazníky?

virtualni asistent - blog

Různí chatboti a voiceboti jsou již dnes standardem v komunikaci se zákazníky, stále větší prostor však dostávají v poslední době i komplexnější virtuální asistenti, kteří zvládají bez problémů nejenom běžný rozhovor v češtině, ale poznají třeba i aktuální náladu daného zákazníka, zároveň jsou v každém okamžiku 100 % spolehliví a profesionální.

V oblasti zákaznického servisu se v posledních letech objevila řada (r)evolučních technologií a novinek. To, že vás při nákupu ve vašem oblíbeném
e-shopu doprovází chatbot, jsme si již dávno jako zákazníci zvykli. Poradit vám dnes již může ovšem i konverzační voicebot a u některých moderních virtuálních asistentů ani téměř nepoznáte, že se bavíte s dobře naprogramovaným robotem.

Za takovým chytře odpovídajícím virtuálním asistentem jsou však tisíce hodin práce, protože robot musí být připraven vyhodnocovat v tisícině sekundy neuvěřitelně obrovské množství různých dat, protože bývá připojen k jednotlivým ekonomickým, účetním či objednávkovým systémům daného obchodu a následně adekvátně odpovídat na všechny možné (předpokládatelné) dotazy jednotlivých zákazníků.

V naší cloudové aplikaci Daktela nyní nově využíváme moderní nástroje umělé inteligence Coworkers.ai. Tito virtuální asistenti dnes dokážou vést s člověkem dialog na celou škálu rutinních témat, navíc dobře chápou záměr konkrétního zákazníka, se kterým komunikují. Dokážou dokonce rozpoznat i jeho náladu a také podstatu toho, co jim chce vlastně říct. 

To je dáno tím, že Coworkers vznikli v Česku, takže mají v malíčku veškerá specifika českého jazyka a poradí si třeba i s chybějící diakritikou nebo případnými vulgaritami.

Výhody využití těchto moderních virtuálních asistentů jsou jasné. I velmi zkušení operátoři zvládnou v jeden moment jen omezený počet konverzací. Moderní bot jich zvládne bez problémů tisíce. Čím víc opakujících se požadavků a dotazů je nutné vyřešit, tím užitečnějším se tento nástroj AI stává.

Navíc pomocí hlasové biometrie (sofistikovaného rozpoznávání řeči) můžete zákazníky i operátory ušetřit zdlouhavého ověřování identity. Virtuální asistenti poznají jen na základě hlasu, o koho jde, a přepojí jej na odpovídajícího pracovníka nebo na správné oddělení.

To, že mají tyto nové nástroje umělé inteligence skutečně budoucnost, potvrzuje například i aktuální průzkum agentury Gartner, ze kterého vyplývá, že se využívání umělé inteligence v komunikačních nástrojích stane v příštích několika letech hlavní investicí do zákaznické péče. A my jsem na tento trend v Daktele připraveni již nyní…

Podívejte se, proč více než 1000 společností používá Daktelu každý den

Číst více

Přečtěte si zajímavé příběhy firem, které díky efektivnější komunikaci získaly nejen nové zákazníky, ale i lepší pozici
na trhu.

Transparentní ceny

Cena odpovídá přesně těm službám, které právě aktuálně používáte.

Zkontrolujte odhadované náklady na provoz kontaktního centra podle počtu operátorů a rozsahu poskytovaných služeb.

Zjistit cenu

Odebírejte novinky

Jednou měsíčně od nás můžete očekávat email, díky němuž získáváte přístup k nejnovějším informacím, událostem a trendům.